آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 18729
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 0

مجید یزدان‌پناه امروز در جمع اصحاب رسانه، با توجه به وضعیت استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا در خصوص شرایط درسی دانش‌آموزان، اظهار داشت: تمام سعی ما این است که فرصت‌ها تباه نشود و آسیبی به شبکه‌های آموزشی و آموزش وارد نشود.


وی تصریح کرد: در همین راستا تقریبا یک‌ماه بعد از شیوع ویروس منحوس کرونا، شبکه دانش‌آموزی شاد راه‌اندازی شد تقریبا یک ماه بعد از شیوع ویروس کرونا از طریق شبکه دانش‌آموزشی شاد برنامه آموزشی تولید شد.


مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: شبکه شاد با وجود کاستی‌های موجود بزرگترین اپلیکیشن کشور است که به بیشترین کاربران خدمات ارائه می‌دهد.شنبه بیست و یکم 1 1400
(0) نظر
ادامه مطلب

هدف‌گذاری و مطالعه بر اساس برنامه‌ریزی 

برای موفقیت در هر پروژه و هدفی، برنامه‌ریزی از اهمیت بالایی برخوردار است. برنامه‌ریزی با توجه به امکانات در دسترس، زمان باقی‌مانده، توان‌مندی شما در درس‌های مختلف انجام می‌شود.

به این ترتیب که در زمان آغاز برنامه‌ریزی جایگاه شما و فاصله‌تان با موفقیت تحلیل می‌شود. نقاط ضعف و قوت‌تان بررسی شده و در نهایت مسیری تعیین می‌شود تا در طی آن نقاط ضعف خود را تقویت کنید و نقاط قوت‌تان را حفظ کنید.

اگر نگاهی به تبلیغات مربوط به کنکور بیندازید می‌بینید که حجم قابل توجهی از آن را، فروش منابع کنکور تشکیل می‌دهد. البته اولین و مهم‌ترین منبع مطالعاتی شما برای کنکور، کتاب‌های درسی‌تان در دوره‌ی دبیرستان است. اما برخی کتب که شامل نکات ویژه و روش‌های مختلف حل مسئله است وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

یکی از تاکیدهای رتبه‌های برتر کنکور استفاده از منابع درست و کامل است. برای مثال یکی از منابع مهم دیگر تست‌های کنکور سال‌های گذشته می‌باشد.


چهارشنبه بیست و ششم 6 1399
(0) نظر
ادامه مطلب

ثبت‌نام کتب درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی از 8 تیرماه آغاز شد.ثبت‌نام کتاب‌های درسی آمادگی مقدماتی (پیش‌دبستانی و استثنایی) و پایه اول دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هفتم دوه اول متوسطه، پایه هفتم دوره اول متوسطه پیش‌حرفه‌ای استثنایی، پایه دهم دوره دوم متوسطه و پایه دهم دوره دوم متوسطه حرفه‌ای استثنایی از هشتم تیر آغاز ‌شد.


ثبت‌نام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان به دو روش فردی و گروهی از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می‌شود؛ در روش فردی، خانواده دانش‌آموز با مراجعه به سامانه، ثبت‌نام را انجام می‌دهد؛ به این شکل که برای ورود به سامانه، کد ملی دانش‌آموزان، نام کاربری آنها و 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموزان، «رمز عبور» آنها به سامانه است.


بعد از ورود به سامانه، مشخصات دانش‌آموز، نام مدرسه، پایه تحصیلی و قیمت کتاب درسی قابل مشاهده است و خانواده با تأیید صحت اطلاعات، ثبت‌نام را انجام داده و هزینه کتاب درسی که بر اساس قیمت پشت جلد کتاب درسی است، دریافت می‌شود؛ برای خانواده‌هایی که امکان ثبت‌نام فردی وجود ندارد، مدیریت مدرسه ثبت‌نام گروهی دانش‌آموزان را انجام می‌دهد.


ثبت‌نام کتاب درسی نوآموزان آمادگی تکمیلی (پیش‌دبستانی و استثنایی) و دانش‌آموزان پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (مدارس عادی و اسثنایی)، دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه پیش حرفه‌ای استثنایی، دانش‌آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش) و دانش‌آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه حرفه‌ای استثنایی از 24 فروردین آغاز شده بود و دوم تیر پایان یافت.


کتب درسی دوازدهم را از اینجا دانلود کنید


منبع :  روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

پنج شنبه دوازدهم 4 1399
(0) نظر

- بر متن کتاب درسی تسلط داشته باشید و مطالب را به صورت تشریحی بخوانید، در عین حال خلاصه و نکته‌های خود را یادداشت کنید. پس از درک مطالب برای فهم بیش‌تر مثال‌ها و تمرینات کتاب را حل کنید، در این مرحله شما می‌توانید برای تثبیت مطالب از مجموعه سؤالات پرتکرار استفاده کنید و تسلط بیش‌تری بر مطالب و مباحث داشته باشید.


-  از بارم‌های هر فصل از کتاب خود مطلع شوید و آن‌ها را در کنار هر فصل از کتاب خود یادداشت کنید تا استراتژی مشخصی داشته باشید.


- پس از آگاهی از بارم‌بندی‌ها، بر مباحثی که بارم زیادی دارند توجه و تأکید کنید و مباحثی را که بارم کم‌تری دارند نیز از نظر غافل ندارید و مباحث هر فصل از کتاب خود را کامل بخوانید و هیچ مبحثی را حذف نکنید تا کسب نمره‌ی دلخواهتان آسان‌‌تر شود.


- برای نمره‌ی خود در هر درس هدف ‌گذاری کنید و برایش تلاش کنید،که می توانید از بارم بندی های زیر کمک بگیرید :


 بارم بندی امتحانات نهایی ریاضی دوازدهم از پی سی کنکور


 بارم بندی امتحانات نهایی انسانی دوازدهم از پی سی کنکور


 بارم بندی امتحانات نهایی تجربی دوازدهم از پی سی کنکور


بارم بندی کلی دوازدهم از قلم چی


- از مجموعه سؤالات امتحان نهایی کمک بگیرید. شما با استفاده از این کتاب به اهمیت مباحث مهم پی می‌برید و کلیدی برای موفقیت خود به دست می‌آورید. پس از حل هر دوره از سؤالات نهایی، به ارزیابی خود بپردازید و کلید سؤال را مبنای ارزیابی خود قرار دهید و ببینید که چه ‌قدر به هدف‌گذاری خود نزدیک هستید. اگر نمره‌ای که به دست آوردید مطابق با هدف‌گذاری شما نیست، شما به خودآگاهی رسیده‌اید که بر روی چه مطالبی کار کنید تا آن مطالب به نقاط پایدار شما تبدیل شود.

يکشنبه بیست و هشتم 2 1399
(0) نظر
کتر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نهصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش گفت: پس از ورود بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش، باید تکلیف آموزش را مشخص می‌کرد.
 
وی افزود: اگر تعطیلی کوتاه مدت باشد، نظام آموزشی خیلی دچار اشکال نمی‌شود اما چون به واسطه این بیماری فراگیر، تعطیلات طول کشید و ما باید کاری می‌کردیم لذا ابتدا به سراغ ارائه آموزش‌ها از طریق تلویزیون و همچنین ارائه آموزش‌ها در فضای مجازی پیام‌رسان‌ها رفتیم و نهایتا به ایجاد شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد) اقدام کردیم.

حاجی میرزایی گفت: راه‌اندازی شبکه آموزشی با این حجم و گستردگی که قرار است ۱۵ میلیون دانش‌آموز را پوشش دهد در این زمان کوتاه بسیار سخت و نیازمند تلاش مضاعف است لذا با تلاش‌های شبانه‌روزی که بدون وقفه در دو ماه اخیر صورت گرفت، سعی ما براین است تا برخی از مشکلات کاملا رفع شود.

وی، استقبال دانش‌آموزان و فرهنگیان از این شبکه را بسیار خوب اعلام و عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی ما از ایجاد شبکه شاد مصون سازی فرایند آموزشی کشور در برابر بحران‌هایی است که باعث تعطیلی مدارس می‌شود؛ البته در این فرصت کم سعی کردیم این شبکه به آموزش‌های سال تحصیلی جاری برسد.

وزیر آموزش و پرورش، هدف اصلی ایجاد این شبکه را آموزش دانش‌آموزان دانست و ادامه داد: در مناطق کم جمعیت و دور افتاده که دانش‌آموزان با مشکلات ناشی از امکانات فضای مجازی روبه‌رو هستند، آموزش‌ها را از طریق راهبران آموزشی پیش بردیم و حتی در برخی مناطق کم جمعیت، آموزش حضوری در فضای باز و با چینش پراکنده دانش آموز انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: برای پایه دوازدهم طبق روال هر سال، آخر اردیبهشت پایان سال تحصیلی خواهد بود و پس از تعطیلات عید فطر، امتحانات از ۱۰ یا ۱۷خرداد آغاز و تا یک هفته از تیر ادامه خواهد داشت؛ کنکور نیز ۲۰ روز پس از آخرین امتحان نهایی برگزار خواهد شد.، برنامه امتحانات نهایی خرداد 99 را می توانید از پی سی کنکور دانلود کنید.

حاجی‌میرزایی در خصوص تدوین محتواهای درسی در فضای مجازی گفت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی، محتواهایی رابرای معلمان تدوین و در اختیار آنان قرار داده است همچنین مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز محتواهای آموزشی را آماده و به استان‌ها ارسال کرده است.
منبع : میگنا

جمعه دوازدهم 2 1399
(0) نظر

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان کنکور ۹۹ تا ساعت ۲۴ شنبه ۱۷ اسفند ۹۸ فرصت دارند تا در آزمون سراسری ثبت نام کنند.


حسین توکلی افزود: ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد.


به نقل از خبرگزاری مهر؛وی یادآور شد: به منظور همراهی با آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که در مهلت ۱۶ تا ۲۷ بهمن ۹۸ موفق به ثبت نام نشدند و همچنین متقاضیانی که در این مهلت موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام کنند، مهلت مجددی در نظر گرفته شد.

پنج شنبه پانزدهم 12 1398
(0) نظر
ادامه مطلب

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ثبت نام برای کنکور سراسری ۱۳۹۹ از فردا ۱۶ بهمن آغاز شده است و داوطلبان تا پنجشنبه ۲۴ بهمن فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.


وی افزود: ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، (نوبت دوم) شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌گیرد.


شنبه نوزدهم 11 1398
(0) نظر
ادامه مطلب
کتاب هایی که برای داوطلبان نظام قدیم می تواند مفید باشد،مطابق زیر می باشد :


ادبیات

درس ادبیات با ضریب 4 در کنکور مهم ترین درس عمومیِ روی کاغذ هست برای آن سیبِ مهر و ماه را توصیه میکنم


عربی

عربی نه روی کاغذ بلکه در واقع مهم ترین درس کنکور هست کتاب زیپ فائق تالیف آقای ایاد فیلی منبع مناسبی هست


دین و زندگی با ضریبِ 3 منبع بی رقیبی دارد به نام خط ویژه


زبانِ خارجه

بهترین منبع برای زبان خارجه از نظر من باز هم خط ویژه تالیف آقای ارشاد عظیمی میباشد، البته ممکن است بخاطر معرفی نکردن کتاب آقای اناری برخی از من انتقاد کنند که به نظر خودم آقای اناری در کتاب های خوب بال و پر بسیاری به مطلب میدهد و دانش آموز را خسته میکند در کتابِ آقای ارشاد عظیمی همه مطالب خلاصه و در حد نیاز کنکور گفته شدهزیست شناسی مهم ترین درس اختصاصی رشته تجربی


(اگر به دنبال منابع جمع بندی کنکور 99 نظام جدید هستید ،اینجا را ببینید.)


ریاضیات

برای ریاضیات خط ویژه را به خاطر تیپ بندی تست ها بیشتر میپسندمفیزیک

در سال 94 فیزیک تجربی بسیار سخت بود شما باید امسال تمرکز ویژه ای روی آن داشته باشید به هر حال کتاب چکیده فیزیک تخته سیاه را مناسب میدانم


شیمی

بهترین منبع برای شیمی دو جلد خط ویژه با عنوان های مفاهیم و حفظیات


منابع اختصاصی رشته ریاضی

دیفرانسیل و ریاضی پایه: .صفر تا صد جمع بندی خوشخوان-سیب مهروماه
جبر و گسسته: خط ویژه گاج خوبه.
گسسته و تحلیلی: خط ویژه

هندسه تحلیلی: خط ویژه گاج خوبه.
هندسه پایه: سیب مهروماه خوبه-صفر تا صد جمع بندی خوشخوان برای تست مکمل خوبه.
-خط ویژه هندسه پایه و آمار برعکس خط ویژه تحلیلی و گسسته که خوبند... بنظرم کم لطفی کردند و چندان روش وقت نذاشتند و میتونست خیلی بهتر این باشه انتظارم از مهندس منصف شکری بیشتر بود...!
آمار: سیب مهروماه 

منبع :
پنج شنبه دهم 11 1398
(0) نظر

 فرزانه تمرچی، دکترای روان شناسی و استاد دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه وقفه بین مراحل آموزشی باعث دور شدن دانش آموزان از فضای تحصیلی می‌شود، اظهار کرد: همین مسئله باعث می‌شود تا تمرکز و انگیزه دانش آموزان برای ادامه تحصیل به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند که البته باید جبران شود.


او افزود: یکی از نقش‌هایی که خانواده‌ها برای جبران تعطیلات مدارس به علت آلودگی هوا باید ایفا کنند، مهیا کردن محیط مناسب برای مطالعه دانش آموزان است.


تمرچی تاکید کرد: باوجود اهمیت توجه والدین به درس خواندن دانش آموزان، باید بدانند که تذکر دادن به دانش آموزان برای درس خواندن بیش از حد به ویژه در دوره ابتدایی نتیجه نامطلوب و حتی برعکس در پی خواهد داشت.

سه شنبه بیست و چهارم 10 1398
(0) نظر
ادامه مطلب

برای چی نیاز داریم که طبق برنامه خاصی درس بخونیم؟

اگر تو این روزها که نزدیک میشیم به برنامه ریزی عید نوروز برای کنکور که وقت زیادی دارید طبق برنامه خاصی ساعت مطالعه خوبی رو برای خودتون ثبت نکنید دچار سردگمی میشید و ممکنه خیلی شلخته و بی نظم مطالعه کنید. ممکنه کل زمانتون رو از این شاخه به اون شاخه بپرید از اهمیت خیلی دروس غافل شید و در آخر کار هم اونطور که باید و شاید نتونید پیشرفتی تو روند مطالعتون ببینید.


پنج شنبه دوازدهم 10 1398
(0) نظر
ادامه مطلب
X