آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 10409
تعداد نوشته ها : 35
تعداد نظرات : 0

برای چی نیاز داریم که طبق برنامه خاصی درس بخونیم؟

اگر تو این روزها که نزدیک میشیم به برنامه ریزی عید نوروز برای کنکور که وقت زیادی دارید طبق برنامه خاصی ساعت مطالعه خوبی رو برای خودتون ثبت نکنید دچار سردگمی میشید و ممکنه خیلی شلخته و بی نظم مطالعه کنید. ممکنه کل زمانتون رو از این شاخه به اون شاخه بپرید از اهمیت خیلی دروس غافل شید و در آخر کار هم اونطور که باید و شاید نتونید پیشرفتی تو روند مطالعتون ببینید.برای خودتون برنامه ریزی می‌کنید اما عمل نمی‌کنید!


اگر یه نظر سنجی برگزار بشه که چند درصد از همه کنکوری ها برنامه‌ای که خودشون برای خودشون میریزن رو اجرا می کنن مطمئنم که اکثرا هم نظر خواهند بود که اعتماد کافی به برنامه ای که خودشون میریزن ندارند و از طرفی شرایط برنامه ریزی اصولی رو نمیدونن. به این موضوع هم فکر کنید که در بهترین شرایط چیزی در حدود ۲۰ تا ۲۵ روز فرصت مطالعه دارید و نمی‌تونید چند تا برنامه رو تا نیمه اجرا کنید و بعد ازش دل سرد بشید.


بهترین کار اینه که ریسک نکنید و از اول تعطیلات با یک برنامه پیش برید و کاملا به اون برنامه تعهد داشته باشید و تمامی نکاتش رو اجرا کنین.


در این برنامه سعی شده است اصول برنامه ریزی به طور کامل در نظر گرفته شود تا مطالعه اصولی داشته باشید و از این فرصت به دست اومده بتوانید نهایت استفاده رو ببرید.


ما به صورت جداگانه برای داوطلب های تجربی نظام جدید و قدیم برنامه ریزی کردیم.


برخی از شما عزیزان در آزمون های آزمایشی قلم چی شرکت میکنید و دوست دارید در ایام عید هم بودجه بندی آزمون های قلم چی رو مطالعه کنید و در آزمون های 7 و 16 فروردین نتیجه خوبی به دست بیارید. این برنامه به شما کمک میکنه تا بودجه بندی آزمون های عید رو به خوبی مطالعه کنید و آماده شرکت در آزمون باشید.


برخی از شما کنکوری ها در آزمون های آزمایشی شرکت نمیکنید و یا حتی ممکن هست که به دلیل اینکه تا به الان مطالعه خوبی نداشتید، ترجیحتون بر این باشه که در ایام طلایی عید به مرور مطالب نیم سال اول آموزشی و یکی از پایه ها بپردازید. ما برای این گروه از عزیزان کنکوری هم فکری کردیم. برنامه ای 4 هفته ای غیر مطابق با آزمون که هم برای نظام جدیدی ها و هم برای نظام قدیمی ها تنظیم شده، میتونه برای شما راهگشا باشه. با این برنامه میتونید کم کاری های پاییز رو به فراموشی بسپارید و استارت یک شروع بی نظیر رو برای رسیدن به سایر رقبا در مسیر کنکور بزنید.


درضمن با این برنامه هیچ نقطه تاریکی در ذهن شما باقی نمیمونه چون دقیقا مشخص هست که در طول روز باید چه درس هایی رومطالعه کنی، اینکه کتاب درسی مطالعه کنی یا درسنامه و یا نیاز به تست زنی داری یا خیر. به تمامی این موارد در برنامه اشاره شده. از طرفی از بابت مرور و تست زنی هم خیال شما راحت باشه. تا جایی که زمان اجازه داد برای شما مرور و تست زنی قرار دادیم تا به تسلط خوبی برسید.


در برنامه ای که برای شما تنظیم شده در طول روز 7 تایم مطالعاتی دارید. از این 7 تایم، 1 تایم به عنوان زمان جبرانی برای شما در نظر گرفته شده تا اگر از برنامه عقب افتادید بتونید از اون برای جبران عقب موندن استفاده کنید. 2 تایم برای مطالعه دروس عمومی شماست و در 4 تایم باقی مونده به مطالعه دروس اختصاصی میپردازید.


منبع : محصل ایرانی

پنج شنبه دوازدهم 10 1398
(0) نظر
X